Możliwość komentowania Polityka, to dziedziną zajmująca się wszystkimi elementami życia człowieka została wyłączona

Kondycja Unii Europejskiej
Choć Unia Europejska jest teraz w potężnym kryzysie, to jednak nikt nie powiedział, że w dalszym ciągu nie jest silną organizacją. Przecież skupiła wokoło siebie dużo bogatych krajów. Ciągle UE jest federacją niezmiernie bogatych krajów.
Naturalnie nie wszystkie są naprawdę bogate, lecz w porównaniu z chociażby większości państw w Afryce, to tak czy siak UE jest wielką potęga. I chociaż ostatnio niezbyt szybko się rozwija, a przynajmniej w porównaniu z choćby Chinami, to powinniśmy wiedzieć, że to w dalszym ciągu Chiny gonią nasz kontynent. Chociaż oczywiście nie jest powiedziane, iż UE jest wspaniałą organizacją. Moim zdaniem UE to doskonały pomysł – nawet po połączeniu jesteśmy mniejsi, niż Chiny bądź Indie, a więc wyłącznie jako zwarta organizacja jakoś się liczymy.
Jednakże bardzo dużym minusem tej organizacji jest po prostu to, że jest mocno zbiurokratyzowana. Właśnie dzięki biurokracji, Chiny i inne potęgi gospodarcze – bądź aspirujące do ich miana, sporo szybciej nas doganiają. To niedobrze, bo przecież w interesie Europy jest to by UE ciągle była potęgą. I naturalnie tak będzie, ale trudno jednoznacznie powiedzieć czy na przykład problem dot. bezrobocia, a w szczególności wśród młodych ludzi, bardzo szybko zostanie zażegnany. Może całą Europę czeka los choćby Włoch, a więc co prawda bogatego kraju, który jednakże ma bardzo duże kłopoty z funkcjonowaniem? Ciężko jednoznacznie powiedzieć…

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Comments are closed.